Lézeres körömgomba kezelés
Sajnos a körömgomba nem válogat, fiatal, vagy idős, nő vagy férfi, ha megfertőzött, akkor megszabadulni tőle a legnehezebb feladat. Krém, gyógyszer, vagy végső esetben körömeltávolítás. Hát nem hangzik túl jól… nem beszélve a mellékhatásokról, fájdalomról.
Most egy újdonságot ismerhetsz meg, lézeres kezelés formájában. Ez az egyedülálló eljárás mellékhatások, fájdalom-és sérülésmentesen szabadít meg a körömgombától!
Körömgomba fertőzés tünetei: a körömlemezek megvastagodnak, lemezesen rétegződnek, feltöredeznek, deformálódnak, a felszínük mattá válhat, vagy besötétedik. Nehezen vághatóak lesznek, sőt a fertőzött köröm elválhat a körömágytól. Fertőzésre utalhat még a köröm hegye alatt megjelenő fehér vagy sárgás folt is. Fájdalmassá válhatnak az ujjbegyek, illetve kellemetlen szag is kísérheti a fertőzött körmöt. A körömgomba fertőzés egy időben több körmöt is érinthet, kezelés nélkül átterjedhet a többi körömre, sőt megfertőzheti a vele kapcsolatba került személyek körmeit is. A körömgomba fertőzés számos más komoly betegséget okozhat, főleg gyógyszeres kezelés alatt álló betegek esetében. A legveszélyesebb azokra a páciensekre nézve, akik cukor-, vagy autoimmun-, esetleg súlyos belső szervi betegségben szenvednek. A körömgomba nem múlik el magától, mi több, kezelés nélkül rosszabbodhat is, és az addig egészséges körmöket is megfertőzheti.
Körömgomba kezelési lehetőségei:
1. Szájon át bevehető gyógyszer: az orvos által felírt gyógyszereket általában 3-6 hónapig kell szedni, jelentős mellékhatásokkal rendelkezik, sikerességük viszont elenyésző.
2. Minimális fertőzés esetén helyileg ható gyógyszert is alkalmazható, amely segít, hogy az újonnan nőtt köröm egészséges legyen. De ezek a szerek is minimálisan hatnak, illetve nagyobb fertőzés esetében már nem elegendőek.
3. Körömreszelés és eltávolítás: az eltávolított rész fájdalommal jár és nem gyógyítja meg a körömgombát.Így,ha nem távolították el az egész fertőzött részt, akkor hatástalan volt a körömeltávolítás és a gomba újra előjön az új körömrészen.
De itt egy új kezelési lehetőség, amely rendkívül hatékonyan kezeli a körömgombát! A lézer kezelés során speciális, nagy energiájú lézer fényével, sérülés és fájdalom okozása nélkül kezelik a gombás körmöt. A lézer fénye elöli a körömben és a lágy részben lévő gombákat.
A hatékony kezelés első hónapjában – a lassú körömnövekedés miatt – általában nincs észrevehető javulás a körmön (észrevehető lenövés), de már a második kezelés táján észlelhető az ép, nem fertőzött körömsáv megjelenése, majd ezt követően folyamatosan látható a kóros, gombás köröm lassú lenövése.
A lézeres körömgomba kezelés menete: a kezelés előtti napon távolítson el minden körömlakkot és dekorációt a kezelendő körmökről. A kezelendő bőrt és körmöt lefertőtlenítjük, majd a lézersugárral a fertőzött körmöt és a környező lágy részt kezeljük. Addig ismételjük a kezelendő terület lézeres megvilágítását, ameddig kellő energia éri el a körömágyat, amiben a gombatelepek elpusztulnak. A kezelés során a körme és annak környezete felmelegszik. Attól függően, hogy hány lábujj érintett, a beavatkozás átlagban 15 percig tart. A beavatkozás nagyon biztonságos, még nem számoltak be mellékhatásokról vagy szövődményekről, a páciensek jelentős része fájdalommentesnek érzi a kezelést, kis meleg csipkedéshez hasonlítva, amely a kezelés végén teljesen megszűnik. Nem szükséges érzéstelenítő, a komfortérzet javítására léghűtést használunk, ezáltal a környezeti bőrfelszín túlmelegedését elkerülhetjük. A páciensek a kezelést követően azonnal visszatérhetnek a napi tevékenységükhöz.
A kezelést követő hetekben a körme növekedésével már láthatóvá válik az új, nem fertőzött, egészségesen növekedő körömlemez. Az eredmény megjelenésének ideje változó, átlagosan kézen 2-3, míg lábon 3-6 hónapon belül látja az eredményt. Míg a kezelést megelőzően fontos, hogy eltávolítsuk a körömlakkot, a díszítést és az ékszereket, 24 órával kezelés után újra felviheti a körömdíszeket.
Tartós eredmény csak akkor várható, ha lenő a fertőzött köröm és a visszafertőződés veszélye miatt megszüntetjük a fertőzést elősegítő tényezőket is. Elengedhetetlen tehát a cipők, harisnyák, zoknik formalinos fertőtlenítése. Visszatérő gombás fertőzés esetén még inkább javasolt a cipők rendszeres fertőtlenítése.
Tapasztalatok szerint a gyógyulás esélye ezzel a módszerrel 80-90%-os, ami messze meghaladja a hagyományos eljárásokkal – krémmel, ecsetelőkkel, gyógyszerekkel – történő kezelés hatásosságát.
A kezelés mind a budapesti, mind a szegedi szalonunkban igénybe vehető.